>>BioShock<< -------------- >>pēc statistikas !<<RSS

>>BioShock<<  --------------  >>pēc statistikas  !<<
Vecums: 21
Dzīvesvieta: Mājas...

NERAKSTIET MAN VĒSTULES!!!

Mani draugiManas ziņasManas galerijasMani video

Šogad pārdoti deviņi par miljonu dārgāki īpašumi

Tirgus ziņas

2010.gada pirmajā pusē zemesgrāmatā oficiāli tika reģistrēti tikai deviņi nekustamā īpašuma pirkuma līgumi, kuros norādīta summa virs miljona latu. Pirms gada tādu darījumu bija 13, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja nekustamo īpašumu kompānijas «Nira fonds» valdes locekle Jevgenija Markova.

 

 

No 2010.gada janvāra līdz jūnija beigām vairums pircēju neizvēlējās Latvijas nekustamā īpašuma tirgus dārgākos objektus. Saskaņā ar «Nira fonds» speciālistu pētījumiem valstī bija reģistrēti tikai deviņi pirkuma līgumi, kuros darījuma summa uzrādīta virs miljona latu. Tai pat periodā 2009.gadā tādu bija 13, 2008.gadā - 31, 2007.gadā - 36. Visražīgākais miljonu vērtu darījumu pusgads bija 2007.gada otrā puse, kad Zemesgrāmatā tika reģistrēts 51 attiecīgs darījums.

 

Markova piebilda, ka, ja analizētu situāciju darījumu segmentā no pusmiljona un vairāk, arī tur aktivitātes rādītāji ir dilstoši - 2010.gada pirmajā pusē fiksēts 21 nekustamā īpašuma pirkuma līgums, analoģiskā laika periodā 2009.gadā - 24, 2008.gadā - 60, 2007.gadā - 86.

«Jāsaprot, ka pat fiksētie deviņi nekustamā īpašuma pirkuma līgumi virs miljona latu šā gada pirmajā pusgadā visos gadījumos nav īsti pirkuma-pārdevuma darījumi. Vismaz puse no tiem ir nekustamā īpašuma pārlikšana «no vienas kabatas otrā» vai arī - kad banku meitas struktūras pārņem nekustamo īpašumu, par kuru īpašnieks nav spējis maksāt kredītu,» piebilst Markova.

Visdārgākais reģistrētais oficiālais darījums Latvijas nekustamā īpašuma tirgū joprojām ir kompānijas «PK Investments» tirdzniecības centra «Domina Shopping» pārdošana. Vācu investīciju fonds «KanAm Grund» par to samaksāja 103,2 miljonus latu. 2010 gada pirmajā pusē šādu darījumu nebija. Lielākā summa, kas oficiāli figurēja pirkuma līgumā, ir 31 hektāru liela teritorija Mežaparkā. Saskaņā ar Rīgas pilsētas zemesgrāmatas 2010.gada ierakstu šis zemesgabals jaunajam īpašniekam izmaksāja septiņus miljonus latu, informēja Markova.

 

Lielāko 2010.gada pirmā pusgada pirkumu pieciniekā ir arī kompānijas «Gazprom» Baltijas pārstāvniecības ēkas pirkums Mežaparkā, Sudrabu Edžus ielā 1. Šī darījuma summa bija 1,546 miljoni latu. Tā bija augstākā cena par ēku, kas tika samaksāta šā gada pirmajā pusgadā, piebilda Markova.

Dzīvokļu segmentā dārgākais darījums šā gada pirmajā pusgadā bija dzīvoklis Jūrmalā, Madonas ielā 5, kurš tika nopirkts par 372 486 latiem, informēja Markova.

 

 

© Space.lv 2007-2014. Visas tiesības aizsargātas. Kā darbojas space.lv? | Kā nopelnīt punktus? | Lietošanas noteikumi | Kontakti | Reklāma